Twój pomysł na biznes w CubaSeed

Nasza pasja i zaangażowanie pozwolą Ci przetestować w CubaSeed swój pomysł na biznes, na preferencyjnych warunkach, przy ograniczonych kosztach i minimalnym ryzyku

Wiedza

Przestrzeń rozwoju

Networking

Otwórz swoją firmę w CubaSeed

ROZWIJAJ SWÓJ STARTUP NA PREFERENCYJNYCH WARUNKACH

REDUKCJA KOSZTÓW PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI

W CubaSeed swoją firmę możesz prowadzić przy minimalnych kosztach i ograniczonym ryzyku. Podejmując z nami współpracę rozwijasz własny biznes korzystając z bogatego zaplecza i wieloletniego doświadczenia naszego inkubatora.

TESTOWANIE POMYSŁU BIZNESOWEGO

CubaSeed umożliwia przetestowanie swojego pomysłu biznesowego jeszcze przed zarejestrowaniem tradycyjnej działalności gospodarczej. Przyjdź do nas i rozwijaj własną działalność biznesową w korzystnym do tego środowisku. Następnie możesz opuścić inkubator i rozwijać firmę już w ramach własnej działalności gospodarczej.

WSPARCIE NA START

Wszyscy przedsiębiorcy w CubaSeed otrzymują kompleksowe wsparcie na każdym etapie rozwoju firmy. Nasze Startupy otrzymują niezbędną infrastrukturę potrzebną w procesie prowadzenia działalności gospodarczej jak również doradztwo m.in. w zakresie tworzenia optymalnego modelu biznesowego czy spraw finansowo-prawnych. W CubaSeed zawsze możesz liczyć na wsparcie ze strony doświadczonej kadry.

Poznaj naszą ofertę

Inkubacja jest to wsparcie funkcjonowania przedsiębiorstw od chwili rejestracji działalności gospodarczej do czasu osiągnięcia przez nie stabilnej pozycji rynkowej.

W ramach inkubacji członek inkubatora ma prawo korzystać m.in. z następujących świadczeń:

Doradztwo w zakresie tworzenia własnej firmy oraz doradztwo bieżące w trakcie trwania okresu inkubacji;

Pomoc administracyjno – prawna, w tym pomoc w przygotowywaniu umów i dokumentów związanych z prowadzoną działalnością, porady prawne;

Prawo do korzystania ze stanowiska, sali konferencyjnej, linii telefonicznej i faksu w zakresie połączeń przychodzących, sprzętu biurowego oraz z zaplecza technicznego Inkubatora Cubatexu;

Prawo do korzystania z nazwy „Inkubator Cubatex”, pod warunkiem jednoczesnego podania nazwy własnej firmy;

Obsługa sekretarska;

Pomoc w pozyskiwaniu funduszy na inwestycje;

Pomoc w nawiązywaniu krajowej oraz zagranicznej współpracy gospodarczej;

Miejsce na reklamę firmy na stronie internetowej Inkubatora Cubatex;

Szkolenia m.in. z zakresu pozyskiwania funduszy, zarządzania, autoprezentacji, marketingu etc.;

Dostęp do specjalistycznej prasy i literatury biznesowej, którą dysponuje Inkubator Cubatexu.

Umowa inkubacji może być łączona z innymi umowami – umową najmu powierzchni użytkowej oraz umową najmu skrytki adresowej.

Inkubator dysponuje nowoczesną powierzchnią biurami w biurowcu zlokalizowanym w centrum Łodzi.

W standardzie wykończenia lokalu biurowego znajduje się podwieszany sufit, wykładzina, oświetlenie, klimatyzacja, wentylacja, okablowanie oraz dedykowane sieci bezprzewodowe.

Osobom, które poszukują „adresu” dla swojej firmy, proponujemy możliwość podpisania umowy najmu powierzchni (Wirtualne biuro), co pozwala na zarejestrowanie działalności gospodarczej pod adresem Inkubatora Cubatexu w Łodzi.

Istnieje możliwość podania adresu Inkubatora Cubatex jako adresu do korespondencji. Jest to oferta dla tych członków inkubatora prowadzących działalność gospodarczą, którzy zawrą umowę skrytki adresowej. W ramach prowadzenia skrytki adresowej inkubator odbiera wszelką korespondencję adresowaną, za wyjątkiem przesyłek wartościowych lub innych wymagających potwierdzeń odbioru.

To możliwość wynajęcia biurka na godziny w kreatywnej strefie pracy. Wynajem samodzielnego biura wiąże się najczęściej z dużym wydatkiem dla firmy, która stara się maksymalnie efektywnie inwestować swoje środki.

Coraz popularniejszym wśród przedsiębiorców rozwiązaniem są powierzchnie coworkingowe. Polega to na tym, że w ramach stałego, niewielkiego abonamentu można korzystać z przestrzeni biurowej w momencie, kiedy jest to nam akurat potrzebne.

W ramach współpracy z Inkubatorem Cubatexu, będziesz mieć możliwość skorzystania z salek do spotkań, projektora multimedialnego, tablic suchościeralnych, a także wyposażonej w sprzęt powierzchni przystosowanej do codziennej pracy biurowej.

Sala szkoleniowa to możliwość wynajęcia pomieszczenia na organizację spotkań, szkoleń, konferencji itp.

Na każdym etapie rozwoju innowacji, od analizy pomysłu, poprzez fazę eksperymentalną, laboratoryjną, wdrożeniową aż po produkcję, niezbędny jest dostęp do zasobów informatycznych.

CubaSeed wspiera rozwijające się przedsiębiorstwa także pod tym względem. Dostęp do laboratorium Cloud Computing umożliwia dostęp do najnowszych technologii w zakresie sposobu przetwarzania danych i udostępniania rozwiązań informatycznych. Laboratorium stanowi naturalne pole doświadczalne i rozwojowe.

Będąc członkiem społeczności CubaSeed masz dostęp do będących w naszej dyspozycji zasobów Data Center takich jak serwery serii x86, RISC, EPIC, macierze IBM V7000 czy też HP 3PAR.